Czy warto zaciągać teraz kredyt hipoteczny?

Po załamaniu na rynku nieruchomości obserwuje się wzrost zainteresowania nabywaniem przez Polaków nieruchomości. W wielu miastach można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty mieszkań czy też domów, których wartość jeszcze kilka lat temu była wyższa o nawet trzydzieści procent. Boom na rynku spowodował wysyp deweloperów, którzy jak grzyby po deszczu wyrastali na krajowym rynku. Spora część z nich przeliczyła się jednak i teraz staje przed koniecznością ?pozbycia? się nieruchomości, po cenach, które jeszcze niedawno byłyby nie do pomyślenia.

Chcę ale nie mogę

Po załamaniu na rynku nieruchomości obserwuje się wzrost zainteresowania nabywaniem przez Polaków nieruchomości

Autor zdjęcia: itmpa

Dlaczego więc, skoro na rynku można znaleźć tyle atrakcyjnych ofert Polacy masowo nie ?rzucają się? na nie, spełniając w ten sposób swoje marzenie o posiadaniu własnego lokum. Przyczyn tej sytuacji jest kilka. Jak podkreśla doradztwo finansowe Poznań (na którego stronę zapraszam: http://www.strategor.pl/doradztwo-finansowe-/), wynika to głównie z faktu zaostrzenia przez banki wymogów, które muszą spełnić aktualni kredytobiorcy. Dawniej kredyt dostawał praktycznie każdy. Teraz nie jest już to takie proste. Banki zrażone trudnościami z wyegzekwowaniem swoich pieniędzy wyłożonych na nierentowne hipoteki, wystrzegają się obecnie ryzykownych sytuacji. Z tego też względu wymagany jest wysoki wkład własny. A jak wiemy, nie każdy taki wkład posiada (więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/790129,kredyty-hipoteczne-jak-najlepiej-zaoszczedzisz-na-wklad-wlasny.html).

Co w takiej sytuacji począć?

Niestety, nie mamy dobrych wieści dla osób, które nie posiadając własnych środków chcą ?upolować? prawdziwą okazję na rynku nieruchomości. Jeśli bowiem nie posiadają zamożnej i szczodrej ciotki, która chętnie dołoży się do tego interesu, ich marzenia mogą pozostać tylko w sferze marzeń. Ot, brutalna rzeczywistość. Z drugiej jednak strony, to swoista lekcja pokory ? bo skoro nie nauczyłeś się oszczędzać, być może nie byłbyś w stanie spłacić tego zobowiązania, a w takim układzie nie dostanie kredytu jest zdecydowanie mniejszym złem jakie mogłoby Cię spotkać.