Zdobyłeś dofinansowanie ? i co dalej?

Udało się. Chociaż o dofinansowania coraz trudniej, tobie udało się otrzymać wymarzoną dotację na rozwój swojej działalności. Za Tobą długa droga. Musiałeś stworzyć biznesplan, który zwróci uwagę osób decyzyjnych.

Rozliczanie projektów unijnych warto zlecić profesjonalnej firmie

Autor zdjęcia: kenteegardin

A później też walczyć z konkurencją, zapewne nie małą. Bo od jakiegoś czasu o dotację coraz trudniej.

Najłatwiej było kilka lat temu, kiedy to konkurencja była niewielka, bo również niewiele osób zdawało sobie sprawę z tego, że może otrzymać skądś pieniądze na rozwój swojej działalności nie mając nawet wkładu własnego (kilka interesujących informacji pod linkiem: http://mojafirma.infor.pl/fundusze-unijne/dotacje/697702,Jak-pozyskac-dotacje-unijne-z-budzetu-2015-2020.html).

Jednak kiedy już pieniądze zostaną Tobie wypłacone, trzeba będzie pomyśleć o ich rozliczeniu, co nie zawsze jest takie proste. Wprawdzie w biznesplanie należało już podać, na co planujemy przeznaczyć przyznane nam pieniądze, jednak nie każdy ma świadomość, że będzie trzeba się później z tych zakupów rozliczyć.

Rozliczanie projektów unijnych

To najmniej przyjemna część realizacji naszego biznesplanu. Wprawdzie same zakupy dają dużo satysfakcji, ale jeżeli chodzi o przygotowanie dokumentacji zakupowej to jest to już mniej przyjemne i znacznie trudniejsze, niż może się nam wydawać. Dlatego właśnie warto zatrudnić firmę, która ma w ofercie rozliczanie projektów unijnych. Dzięki tej usłudze, będziesz mógł skupić się na własnej działalności, nie myśląc już o konsekwencjach związanych z nieodpowiednim rozliczeniem.

Do takiej firmy może się zgłosić przedsiębiorca, który nie rozpoczął jeszcze realizacji swojej inwestycji, bądź też jest w jej trakcie. Aby nie pominąć żadnego przepisu, który reguluje program danego dofinansowania, trzeba by znać wszelkie procedury.

Przedsiębiorca nie ma obowiązku znać wszystkich, prawnych kruczków, które mogą się odwrócić przeciwko niemu. Jednak firma, która oferuje rozliczanie unijnych projektów, zna przepisy i procedury, i może nam pomóc uniknąć wielu problemów.

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jeżeli w odpowiednim czasie nie wywiążesz się z obowiązku doręczenie faktur i innych dokumentów sprzedażowych, możesz stracić możliwość pozyskania przyznanej już Tobie dotacji? Umowa w każdej chwili może zostać rozwiązana.

Dodatkowo, często zanim otrzymasz pieniądze, musisz najpierw mieć swój wkład. Czyli płacisz za wszystko z własnej kieszeni, a następnie otrzymujesz zwrot pieniędzy z dofinansowania.