Rozliczanie dotacji bez problemów

Rozliczanie dotacji nierzadko jest prawdziwym powodem do zmartwień dla przedsiębiorców, którzy skorzystali z tej formy udzielanego im wsparcia. Choć fakt otrzymania dotacji jest z pewnością powodem do radości, to jednak ryzyko związane z tym, że chociażby część przyznanych środków trzeba będzie zwrócić, budzić może uzasadniony niepokój. Jak można się więc przed tym zabezpieczyć?

Grunt to wiedzieć co się wydarzy

Rozliczanie dotacji nierzadko jest prawdziwym powodem do zmartwień dla przedsiębiorców, którzy skorzystali z tej formy udzielanego im wsparcia

Autor zdjęcia: Airsoftpal.com

W przypadku funduszy unijnych zawsze trzeba mieć na uwadze fakt, że poza walką o ich uzyskanie, konieczne będzie także rozliczenie otrzymanego wsparcia. Wszak, rozliczanie dotacji jest konieczne, by zapobiegać nadużyciom i wykorzystaniu środków przez nieuczciwych przedsiębiorców, w sposób niezgodny z warunkami zawartymi w umowie o przyznanie dofinansowania. Przecież, gdyby nie istniały kontrole, środki wykorzystane mogłyby być na przysłowiowe wczasy na Bahamach. Tymczasem, ideą udzielanego wsparcia jest właśnie to, by przynosiło ono dalsze korzyści. A korzyści takich trudno się dopatrywać w nowo nabytej opaleniźnie właściciela firmy i jego małżonki.

Mając na uwadze to, że rozliczenie dotacji jest koniecznością, należy więc zawczasu zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane do tego rachunki, faktury i umowy. Wówczas, wszystko przebiegnie bez większych zakłóceń i niepotrzebnego stresu.